Tabela İmalatı


nefkin web tasarım

Dünyanın neresine giderseniz gidin, açtığınız bir iş yerinin ister kurumsal bir firma, isterseniz sıradan küçük bir dükkân olsun en büyük reklam kaynağı tabeladır. Yolda yürüyen insanlardan tutunda tüm çalıştığınız ya da çalışacağınız müşteri ya da hedef kitleye hitap eden bir tabelaya ihtiyacınız var. Çünkü reklam tabela birbiri ile iç içe olan, sizin dışarıya dönük olan yüzünüzü simgeler.

Tasarımı yapılacak olan tabelalar sizi dışarıya temsil ederken mağazanız ya da şirketiz hakkında sizlerin sunduğu hizmet çeşidi, hizmetin kalitesi, akılda kalıcılık gibi pek çok konuda insanlara fikir vermektedir. Bu yüzden tabela seçimi kadar tabela malzemelerinin seçimi de son derece önemlidir. Seçtiğiniz malzemelerin uyumu ve kalitesine göre ortaya çıkan tabelanız, insanlar tarafından dikkate alınarak, akılda daha fazla kalıcı olması sağlanarak işlerinize yansımaktadır. Bu konuda örnek vermek gerekirse, bugün hepimiz dışarıya çıkıyoruz ve pek çok market, akaryakıt istasyonundan alışveriş yapıyoruz. Yaptığımız alışverişlere dikkat edecek olursak hiç birimizi reklam olarak kaliteli bir reklama sahip olmayan ya da dışarıdan bakıldığı zaman ilgi çekici olmayan bir mağazaya ya da iş yerine girmeyiz. Buradan sonuçla reklam ve tabelanın arasındaki bağıntıya baktığımızda da tabelaların önemini bir kez daha anlıyoruz. Tabela fiyatlarına baktığımız zaman ortalama olarak bin TL civarında başlayan, boyut, kullanılan malzeme ve ürün çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Seçtiğiniz tabela malzemeleri ve tabela çeşitleri bu fiyatlarda oynamaya sebep olmaktadır.

Dışarıya çıktığımız zaman karşımıza çıkan her dükkânda yer alan, bizleri yönlendiren, kendisi hakkında bilgi veren ve o mağazayı tercih etmemizi sağlan reklam amacıyla yapılmış panolara tabela adını veriyoruz. Tabelalar mağaza hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlarken, pek çok zamanda reklam yönünden kullanılmaktadır. Her dükkânda olmazsa olmazlar listesinde yer alan tabelalar, akılda kalıcı, dikkat çekici ve hizmetine uygun şekilde tasarlanması gerekmektedir.

Genellikle reklam firmaları tarafından yapılan tabela tasarımları hizmet veren mağazaya uygun olarak tasarlanmalıdır. Örneğin bir iş yeriniz olduğunu düşünelim ve buna göre tabela tasarımına baktığımız zaman, tabela dikkat çekici olmalıdır. Aynı zamanda dikkat çekiciliğinin yanında yaptığınız hizmet ile orantılı olarak tasarlanmalıdır. Kendinize has logo ve slogandan parçaları içinde barındırarak, tasarlanan tabelanızın kalitesi müşteri profilinizi belirlerken, aynı zamanda sizin için dışarıya verdiğiniz en önemli reklam hizmetini sizlere sunmalıdır. Yapacağınız tabela çalışmalarında uygun renk seçimi, slogan ve logo tasarı dışarıya vereceğiniz mesaj ile doğru orantılı olmalıdır.

nefkin web tasarım

Sektördeki tabelalar kullanılacak olan amaç ve mekana göre belirtilen boyut ve uygun renklerle biçimlendirilerek kullanılabilir. Önceleri tek bir kalıp içerisinde el yazması şeklinde üretilen tabelalar gün geçtikçe teknolojik aletlerinde sayesinde ileri seviyelere ulaşmış ve yenilikçi reklam fikirleri ile capcanlı bir sektör haline gelmeye çalışmıştır. Günümüzde tabelanın kullanılmadığı bir sektör herhangi bir firma bulunmamaktadır. İsimlerini duyurmak adına sektörde daha ileriye gitmek adına çeşitli alanlarda kullanılan totem, billboard gibi tabelaların dışında özgür reklam ve tabelalarda kullanılmaktadır. Tabela bu anlamda reklam sektörü için önemli yer tutmaktadır.

Çatı tabelası, dükkanlar da kullanılan tabelalar, mekanlara ait kullanılan tabelalar, mekanların üzerinde yer alan prandalar dışında dükkan ve arabaların üzerinde camların veya belirli yerlerinde bulunan folyolar, otoyol üzerindeki bilbordlar, toplu taşıma araçlarında ki reklamlar, bina yüzlerinde ki tabelalar da Tabela İmalatında geniş bir yer tutmaktadır. Müşterilerimize en iyi ve kaliteli hizmeti vermek adına bu sektörde bulunmaktayız. Işıklı ve ışıksız tabela sistemleri ile LED tabela hizmetleri, yol tabelaları, yönlendirme tabela sistemleri firmamız tarafından yapılmaktadır. Tabela aklınızın alabileceği en küçük esnaftan dev holdinglere kadar kullanılan en etkili ve öncelikli reklam aracıdır. Reklamın ilk keşfinden bu güne kadar bir çok değişim ve gelişim yaşamış bu sektörde bir çok farklı tabela çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları totem tabela, cephe ve çatı tabelası, neon çubuklarla yapılan neon tabela, krom kutu harfler ve ledler le yapılan ışıklı kutu harf tabela seçenekleri reklam tabela sektörünün en güzel örnekleridir.
nefkin web tasarım


© Nefkin Doğuştan Yetenekli İnteraktif Ajans . Tüm Hakları Saklıdır © 2017 ' 03
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Web Tasarım | Sosyal Medya | Google Seo | Facebook Reklam | Google Reklam | Tabela Reklam | Özel Tasarım | Mima To | Blog
Turgut Özal Bulv. Mahfesığma Mh. 79102 Sokak Ayhan Apt No:9 Çukurova / Adana
Telefon : 0322 234 42 40 GSM : 0532 345 95 11 E-MAIL : nefkin@nefkin.com
this is nefkin