Online İtibar Yönetimi


adana web tasarım

İlk sayfalarda online itibarınıza gölge düşürecek herhangi bir link varsa ve doğru bir Online İtibar Yönetimi ile desteklenmiyorsanız; bu, geri dönülmez yıkımlara sebep olabilir. Düşünün ki müşterileriniz sizi araştırıyor, yahut iş alanınızla ilgili anahtar kelimeler giriliyor ve bu aramadan müşteri kazanabileceksiniz. Ancak, aramanın sonucunda rastlanan negatif bir yorum müşterilerinizin sizden uzaklaşmasına, potansiyel müşterilerin de rakiplerinizi seçmesine neden olur. Çünkü, iyi yorumlardan çok kötü yorumlar daha akılda kalıcıdır ve her zaman için adında şaibe olmayan şirketler, markalar ve ürünler tercih edilirler. Olumsuz postlar ve geri bildirimler, forumlardaki asılsız iddialar, memnuniyetsiz müşterilerin marka ve ürün için yaptıkları kasıtlı ya da fevri yorumlar, bir şirketin itibarını yerle bir etmek için yeterlidir. Online itibar yönetimi uzmanlarımız; zarar verici her türlü bilgi ve asılsız iddiayı bertaraf ederek şirketinize itibarını geri kazandırır.
nefkin web tasarım


İnternet artık yaşamımızın bir parçası oldu. Ne kadar faydalı olduğunu anlatmaya gerek yok. Eğleniyoruz, sosyalleşiyoruz, bilgi alıyoruz, ama ne yazık ki bazı kişiler ve kurumlar için durum oldukça farklı. Kimse birine karşı aleni bir suç girişimde kolay kolay bulunamaz. Örneğin biri size düşmanlık besliyorsa her gün siz evden çıkarken kapınızın önünde bekleyip size hakaret edemez, kredi kartı bilgilerinizi herkese söyleyemez, istemediğiniz resimleri mahallede dağıtamaz, videonuzu sokak ortasında gösteremez, sahte kimlikle bankadan para çekemez veya mahallede siz olduğunu iddia ederek dolaşamaz. Buna emniyet güçleri de savcılık da muhakkak engel olur. Peki internette bir kişinin aleyhine yazılar yayınlamak, şirketleri karalamak, asılsız haberler yaymak, kişisel bilgilerini dağıtmak bundan farklı mı? Tabi ki farklı değil. Ama online mecrada hak aramak ne yazık ki karakola şikayet etmek kadar da kolay değil. İnternet her gün değişiyor ve Twitter, Facebook, Bloglar gibi çeşitli mecralar o kadar artıyor ki hepsine karşı korunmak son derece zor.
nefkin web tasarım

İnternet siteleri dünyanın dört bir yanından yayın yaparlar. İnternet hukuku benzerlikler gösterse de her ülkede farklı kanunlarla oluşmuştur. Türkiye’de alacağınız bir mahkeme kararı, Amerika’dan yayın yapan bir Wordpress sitesini bağlamaz. Türk mahkemelerinin ancak com.tr uzantılı siteler üzerinde yaptırımı vardır. Bunu bilen kötü niyetli birçok insan karalama kampanyalarını bu tip bloglar veya sosyal siteler üzerinden yaparlar. Siz Türkiye’den yapan kişiyi bulsanız ve bu kişi cezalandırılsa bile bu yayınların duracağı manasına gelmez, çünkü bu sitelerin çoğu Türk mahkeme kararlarını tanımazlar.

Marka yönetimi uzmanı William Arruda, “Eğer isminiz ya da ürününüz Google aramasında çıkmıyorsa, siz aslında yoksunuz” diyor. Arruda bu iddialı söyleminde haksız da sayılmaz. Google’ın sanal dünyadaki bilgiyi domine etmesiyle gerek bireyler gerek kurumlar için “online itibar” giderek önem kazanmaya başladı. İnternette yayılan eksik, hatalı, önyargılı, yalan bilgilerin ve haberlerin mağdurları hızla artıyor. Nefkin olarak; markaların da ruhu olduğuna inanıyor ve onlara da kendilerini anlatma fırsatı verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Markanızı dinleyerek, markanızın ruhuna uygun bedenler üretiyoruz. Marka psikoloğunuz burada... Lütfen kendinizi rahat hissedin...
nefkin web tasarım


© Nefkin Doğuştan Yetenekli İnteraktif Ajans . Tüm Hakları Saklıdır © 2017 ' 03
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Web Tasarım | Sosyal Medya | Google Seo | Facebook Reklam | Google Reklam | Tabela Reklam | Özel Tasarım | Mima To | Blog
Turgut Özal Bulv. Mahfesığma Mh. 79102 Sokak Ayhan Apt No:9 Çukurova / Adana
Telefon : 0322 234 42 40 GSM : 0532 345 95 11 E-MAIL : nefkin@nefkin.com
this is nefkin