Facebook Reklam Yönetimi


nefkin web tasarım
nefkin web tasarım
Müşterilerinizi Tanıyın
Facebook reklamlarınızı oluşturmadan önce müşterilerinizi tanımanıza yardımcı oluyoruz. Hangi yaş grubundalar, neleri severler veya sevmezler, nelerden korkarlar? Bu sorulara yanıt vermeniz Facebook’ta müşterilerinizi takip etmek için en önemli adımdır.
Hedef Kitlenizi Belirleyin
Facebook reklamları demografik hedefleme seçeneği sayesinde oldukça güçlü reklamlardır. Kullanıcıları yaşadıkları şehre, yaş gruplarına, cinsiyetlerine ve hatta medeni durumlarına göre hedefleyebiliriz.
Dikkat Çekin
Rakiplerinizden farklılaşmak için ilgi çekici reklam metinleri ve görseller kullanırız. Reklamlarınızı dönemsel olarak test eder, hangi görselin veya reklam metninin daha fazla tıklama aldığını inceleriz.
nefkin web tasarım
Marka Farkındalığı Yaratır
Markanız hedef kitleniz içinde ne kadar biliniyor? Facebook reklamları, markanızın mümkün olduğunca çok sayıda hedeflenmiş kullanıcıya ulaştırılmasını sağlar. Rekabet avantajı yakalamak için markanızı, ürün ya da hizmetinizi potansiyel müşterileriniz ile buluştururuz.
Satışlarınızı Arttırır
Facebook’ta bir markanın hayranı olan kullanıcılar, o markanın ürünlerini almaya Facebook’ta markanın hayranı olmayanlara göre daha meyilli. Facebook reklamlarını kullanarak marka takipçilerinizi indirimlerinizden ve kampanyalarınızdan haberdar edebilirsiniz.
Marka Sadakati Oluşturur
Facebook reklamları markanızla takipçileriniz arasında bir bağ yaratır. Bu görünmez bağ sayesinde markanız hedef kitleniz tarafından kabul görür. Böylece sadece reklam verdiğiniz sürede değil gelecekte de müşterileriniz alışverişlerinde sizi tercih eder.
nefkin web tasarım

SOSYAL MEDYA  AJANSI'NA NEDEN İHTİYACINIZ VAR?

 
Neden bir çok marka sosyal medya sayfalarını ön plana çıkarıyor, sürekli kampanyalar yapıyor? Kendi kendinize sordunuz mu? Tabii ki sordunuz, o yüzden bu sayfadasınız. Şimdi somut gerekçelerle sosyal medyayı marka iletişiminde kullanmanın önemini anlatalım.
 
nefkin web tasarım

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ AMA  NEDEN ?

 
1- HEDEF KİTLEYİ ÖZELLEŞTİREBİLİRİZ (Yaş, Cinsiyet, Medeni Durum, İlgi Alanı...) : Klasik mecralardan farklı olarak, hedef kitleyi segmentlere ayırabiliriz. Örneğin bir mobilya üreticisi için, son 2 yıldır nişanlı olan ve bayilerinin bulunduğu illerde yaşayan kullanıcıları hedefleyebiliriz. Bir inşaat firması için 40 yaşın üzerinde olan, gayrimenkul sitelerini beğenen, hedef ilçelerden internete bağlanan ve internetten harcama yapan bir kitleyi seçerek sadece ilgili kitleye ulaşabiliriz.
 
2- SAYFA BEĞENİLERİNİ ve TAKİPÇİLERİ ARTTIRARAK UZUN SÜRELİ MARKA İLETİŞİMİ SAĞLAYABİLİRİZ:
Facebook sayfanızı beğenen veya twitter sayfanızı takip eden bir kullanıcı, tüm paylaşımlarınızı görmeye devam eder. Üstelik size hiç bir ek maliyeti olmadan. 1 milyon beğeneni olan bir sayfa demek 1 milyon kişiye ücretsiz mail atmak yada 1 milyon izleyicisi olan bir programa reklam vermek demek. Klasik mecralarda ne kadar yüksek maliyetler çıkacağını siz düşünün. 
 
3- GÜNCELİ TAKİP EDERİZ, MARKANIZI HEP GÜNCEL TUTARIZ. MÜŞTERİYLE ETKİLEŞİMİ SAĞLARIZ
Özel günler, gündemdeki olaylar sosyal medyada çok hızlı yayılır. Dünyadan soyutlanmış bir marka olmaktansa tüketicisiyle iç içe ,samimi bir marka olmak için sosyal medya araçlararını kullanıyoruz. Sosyal medyada aktif olmak demek müşteri ilişkileri yönetimi demektir . Telefonu kaldırıp önerilerini size bildirmekten çekinen bir çok tüketici sosyal medya sayfalarından sizinle iletişime geçer. Onlara kısa sürede yanıtlar veririz. 
 
4- HEM YENİ MÜŞTERİLER HEM DE YENİDEN PAZARLAMA
Çeşitli araçları kullanarak yeni müşteriler kazanmanızı sağlarız. Hem de dönüşümleri ölçerek. Mevcut müşterilerle iletişimi koruyarak ürün ve hizmetlerinizi hali hazırda deneyimlemiş kitleye daha sık satış yapabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi yeniden pazarlamış olursunuz. 
 

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ  AMA  NASIL?

 
Nefkin olarak dijital medya ekibimiz ve sosyal medya uzmanlarımızla sosyal medya stratejileri geliştirip uyguluyoruz. İşte özetle süreçler
 
1- MARKA HEDEFLERİNİN ve MESAJLARININ BELİRLENMESİ: Markanızı diğerlerinden ayıran özelliklerin belirlenmesi. Orta ve uzun vadeli pazarlama stratejilerinin belirlenmesi. 
 
2- MECRA SEÇİMİ: Bu süreçte hangi sosyal medya mecralarının (Facebook, Twitter, Google+, Foursquare, Linkedin, Instagram...) kullanılacağını belirleriz. 
 
3- AYLIK PLANLAMA: Özel günleri ve şirket planlarınızı göz önüne alarak aylık planlama yaparız. Örneğin Mayıs ayında yapılacak tüm paylaşımlar Nisan içinde belirlenir. Aylık dinamiklere göre ve güncel gelişmelere göre değişiklikler yapılabilir. 
 
4- İLETİŞİM PROTOKOLLERİNİN BELİRLENMESİ: Paylaşım dilinin ve gelen etkileşimleri yanıtlama ve yetkililere aktarım biçiminin belirlenmesi. 

5- PAYLAŞIM ve TAKİP: Tüm paylaşımlar özel araçlarımızla hafta sonu ve mesai saatleri dışında da olsa yapılır. Etkileşimleri takip eder ve yanıtlarız. 
 
6- RAPORLAMA: Aylık düzenli ve detaylı raporlarla, etkileşimleri size sunarız. Bu raporlar her ay değerlendirilir ve sonraki ayların planlarını yaparken bizlere yol gösterir. 
nefkin web tasarım
Sosyal medyada iş sonuçları üretiyoruz...
Stratejiyi, doğru mecrayı ve doğru reklam modelini birleştiriyoruz. Verilere dayanmayan hiçbir fikri ve öneriyi kabul etmiyor, sunmuyoruz. 'Ölçülemiyorsa, işe yaramıyor' diyoruz Bunu başarmak için teknoloji geliştiriyor, veri analizi yapıyor, kullanıcı davranışlarını inceliyor ve bolca deney yapıyoruz. Her işi yapmıyor, tek bir işi çok iyi yapıyoruz....
nefkin web tasarım


© Nefkin Doğuştan Yetenekli İnteraktif Ajans . Tüm Hakları Saklıdır © 2017 ' 03
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Web Tasarım | Sosyal Medya | Google Seo | Facebook Reklam | Google Reklam | Tabela Reklam | Özel Tasarım | Mima To | Blog
Turgut Özal Bulv. Mahfesığma Mh. 79102 Sokak Ayhan Apt No:9 Çukurova / Adana
Telefon : 0322 234 42 40 GSM : 0532 345 95 11 E-MAIL : nefkin@nefkin.com
this is nefkin